Niežti barzdą? Kaip sustabdyti barzdos niežulį

Nusprendėte auginti barzdą. Sveiki prisijungę prie barzdočių klubo. Barzda gali daug pasiūlyti Jūsų išvaizdai, rafinuotumui, tačiau taip pat gali turėti ir trūkumų. Jei nežinote, kaip ją prižiūrėti, Jus gali kankinti nemalonus barzdos niežulys. Šis trumpas gidas padės suprasti, dėl ko niežti Jūsų barzda ir tuo pačiu pamokys, kaip atsikratyti niežulio.

Kas sukelia barzdos niežulį?

Ne visos barzdos sukurtos vienodai – kai kurios barzdos gali niežėti labiau nei kitos. Daugeliui barzdos niežulys gali tapti nepakeliamas, kad net atsisako barzdotos išvaizdos visam laikui. Tačiau palauk! Padėk skustuvą į vietą!

Yra daug priežasčių, dėl ko Jūsų barzda gali niežėti. Atradę problemą galite tai sustabdyti.

Naujai auginama barzda

Dauguma barzdų niežti pradedant ją auginti, nes per daug skutimosi metų Jūsų oda yra įpratusi būti be barzdos.

Jei niekada nesiskutote, kiekvienas barzdos plauko galiukas yra tarsi kūgio formos, dėl to jis yra švelnus ir apvalus. Kai barzda auga, nėra trinties su plaukų folikulais ir nėra dirginimo. Tačiau, kai nusiskutate, skustuvo peiliukas nupjauna plauką aštriu kampu, dėl ko augant gali dirginti odą. Ši problema gali būti dar blogesnė jei pasirinksite glaudų skutimąsi, nes skutimo kampas yra aštresnis ir griežtesnis. Aukštos kokybės skustuvai, skutimosi šepetėliai ir skutimosi priemonės, skirtos glaudžiam skutimuisi, pakelia plaukus nuo odos, taip sukurdami švaresnį skutimą.

Tai nebūtų problema, jei pastoviai skustumėtės, tačiau jei nusprendėte auginti barzdą, aštrūs plaukų kraštai po oda dirgina plaukų folikulus. Jie liečiasi prie odos iš apačios ir tai sukelia odos dirginimą. Ir tai nevyksta tik su vienu plauko folikulu, bet su visu veidu. Ir tai labai nemalonu.

Niežėjimas dažniausiai praeina ties trečia auginimo savaite, taigi luktelk! Tavo barzda bus verta to.

Pilnai užaugusi barzda

Deja, ne tik naujai auginamos barzdos niežti.

Yra daugybė priežasčių, kodėl ir pilnai užaugusios barzdos niežti, tačiau dažniausios iš jų yra dėl sausos odos ar šiurkščių plaukų (arba abiejų priežasčių).

Barzdos plaukai, ypač šiurkštūs ir kieti plaukai, nuolatos trinsis į Jūsų odą kai judėsite. Tai gali sukelti niežėjimą ir dirginimą net ir gerai drėkinamai odai, tačiau jei Jūsų oda yra sausa, tai tampa dviguba problema.

Negyvos odos ląstelės nuolatos plyšta nuo Jūsų veido (bjauru, bet tai tiesa), tačiau jei turite barzdą, jos gali įstrigti joje. Sausa oda dar labiau pablogina situaciją, nes kaupiasi daugiau negyvos odos ląstelių. Tai sukelia nepaliaujamą odos niežulį.

Tačiau nesijaudink. Turime keletą patarimų, kurie padės sustabdyti barzdos niežulį, palengvins gyvenimą ir leis išlaikyti stilingą, vyrišką išvaizdą.

Kaip sustabdyti barzdos niežulį

Plaukite barzdą

„Percy Nobleman“ barzdos prausiklis.

Jei galite išvengti įstrigusių negyvų odos ląstelių ant Jūsų veido, tuomet mažiau tikėtina, kad turėsite niežtinčią barzdą. Plauti barzdą kasdien (arba kas kelias dienas) yra puikus sprendimas.

Tačiau, barzdos plaukai nėra tokie patys, kaip plaukai ant Jūsų galvos, esu tikras jau pastebėjote. Tai androgeniniai plaukai, tai reiškia, kad jie priklauso nuo testosterono kiekio organizme. Jie auga kitaip, nei plaukai ant galvos – dažnai tankesni ir labiau susiraitę. Jei naudojate šampūną ar muilą, kuris nesukurtas tokio tipo plaukams, jis pašalins natūralius aliejus, kurie reikalingi barzdai išlikti sveikai. Įprastas muilas sausina odą po plauku, dėl to kyla problemų su negyvos odos ląstelėmis ir odos niežėjimu.

Vietoj įprasto muilo ar šampūno, naudokite specialiai barzdai sukurtą prausiklį. Jis skirtas tiek Jūsų barzdai, tiek veido odai.

(Mes ypač rekomenduojame Percy Nobleman barzdos prausiklį dėl jo natūralios sudėties, tirštos konsistencijos ir malonaus citrusinio kvapo.)

Kondicionavimas ir bazdos aliejus

„Men Rock“ Original barzdos aliejus.

Kondicionavimas skirtas drėkinti pačią barzdą. Mes minėjome, kad barzdos niežulį gali sukelti šiurkštūs plaukai, kurie trinasi į Jūsų odą. Barzdos kondicionierius suminkština barzdos plaukus. Tai ne tik sustabdo barzdos niežulį, tačiau taip pat sukuria švelnesnę, labiau kontroliuojamos barzdos išvaizdą, dėl ko Jūsų barzda atrodo gražiai!

Visa tai galite pasiekti su specialiais barzdos aliejais ar barzdos balzamais. Aliejai ir balzamai yra sukurti drėkinti tiek Jūsų barzdą, tiek odą po ja, kas taip pat yra labai svarbu. Nemažai barzdos aliejų ar balzamų gali palengvinti barzdos augimą, padedant Jūsų barzdai augti greičiau ir tankiau. Jie taip pat padeda formuojant barzdą!

Barzdos šukavimas

Barzdos šukavimas šukomis ar šepečiu.

Barzdos šukavimas yra detalė, kurią dažnai žmonės pražiūri, tačiau tai turi daug naudos. Šukavimas padeda barzdai atrodyti minkštai, kontroliuojamai, taip pat „išmoko“ plaukus augti tinkama kryptimi. Barzdos šukavimas barzdos šepečiu taip pat padeda pašalinti nešvarumus iš Jūsų barzdos, kurie susikaupė per dieną.

Turėtumėte šukuoti barzdą prieš ir po jos plovimo. Šukavimas prieš barzdos plovimą pašalina nešvarumus ir odos ląsteles, o šukavimas po barzdos plovimo atskiria plaukus ir neleidžia jiems susivelti.

Įpratę nuolat prižiūrėti savo barzdą, pajusite aiškų skirtumą tarp niežtinčios barzdos ir barzdos, kuri yra švelni, minkšta ir atrodo nuostabiai. Galite sustabdyti barzdos niežulį tuo pačiu pagerindami bendrą barzdos išvaizdą.

Share this post

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Mr. Beard